40. rocznica nadania patrona Janusza Korczaka Bursie Szkolnej Nr 1 w Kaliszu

Św. Jan Paweł II powiedział o Januszu Korczaku tak: „Korczak – to Człowiek będący uosobieniem najwyższych wartości humanistycznych, będący symbolem prawdziwej religii i moralności”.

W dniu 4 czerwca 2018 roku obchodziliśmy 40. rocznicę nadania patrona Janusza Korczaka Bursie Szkolnej Nr 1 w Kaliszu. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele Miłosierdzia Bożego w Kaliszu. Dalej odbyła się uroczystość oficjalna i artystyczna w sali teatralnej placówki. Młodzież pod kierunkiem wychowawczyni Beaty Kwinciak przygotowała prezentację biograficzną o Januszu Korczaku, krótką scenkę z życia Korczaka w warszawskim Getcie oraz deklamację wierszy o Korczaku i myśli Korczaka. Natomiast oprawę muzyczno-wokalną przygotowała wychowawczyni Agnieszka Tokarek Walczak.

Przypomnieliśmy młodzieży, że dziś dzięki Januszowi Korczakowi wszystkie dzieci, na całym świecie mają te same prawa, bez względu na to, jaką mają płeć, narodowość, kolor skóry, jakim językiem mówią, jakie religie wyznają, czy są pełnosprawne, czy niepełnosprawne.

Pani wicedyrektor Beata Wawszczak przypomniała nam krótko historię naszej bursy na przełomie 40. lat.

Po zakończeniu uroczystości młodzież zaproszona została na uroczystą kolację i słodki poczęstunek z okazji Dnia Dziecka.

Firma Kaufland za sponsorowała wychowankom słodycze, które uprzyjemniły wyjątkowy wieczór.