DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020

Dzień 14 października to szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia mamy okazję wyrazić podziękowania za twórczy wysiłek nauczycieli i innych pracowników szkoły uczestniczących w ambitnym dziele kształtowania szlachetnych serc i światłych umysłów swoich wychowanków.

Z tej to okazji, z zachowaniem reżimu sanitarnego, w naszej bursie odbyła się uroczysta akademia połączona ze ślubowaniem wychowanków klas pierwszych. Na scenie młodzież zaprezentowała swoje talenty aktorskie i wokalne. Wychowankowie przedstawili program artystyczny, aranżując go na wzór znanego programu rozrywkowego „Ciao Darwin”, w którym naprzeciw siebie stanęli nauczyciele i uczniowie. Występ uświetniła wspaniała muzyka, którą przygotowała młodzież, pod kierunkiem pana Tomasza Maćkowskiego. Nie obyło się również bez bukietów kwiatów, które są symbolem wielkiej wdzięczności i pamięci o naszych pedagogach.

Na koniec głos zabrała pani wicedyrektor Elżbieta Trzcińska, która podziękowała wszystkim za trud włożony w przygotowanie uroczystości oraz życzyła wychowankom, nauczycielom oraz pracownikom placówki entuzjazmu i radości w podejmowaniu codziennych wyzwań.

Agnieszka Tokarek-Walczak