Dzień Edukacji Narodowej 2021

W dniu 13 października świętowaliśmy w Bursie Dzień Edukacji Narodowej.
Młodzież pod kierunkiem wychowawców Beaty Kwinciak i Tomasza Maćkowskiego przygotowała uroczystą akademię.
W roli prowadzących uroczystość wystąpili wychowankowie Urszula Kędzia i Jakub Choderny, którzy wykazali się w tym kierunku świetnymi uzdolnieniami.
W programie uroczystości młodzież zaprezentowała sztandar Bursy Szkolnej Numer 1 w Kaliszu, w poczcie sztandarowym wystąpili: Kamil Nowak, Julita Tomaszewska i Wiktoria Drożdż. Tradycyjnie jak każdego roku, tak i w tym, na sztandar Bursy odbyło się uroczyste ślubowanie wychowanków mieszkających w placówce pierwszy rok.
W części oficjalnej głos zabrał pan dyrektor Marcin Szymczak, który złożył wszystkim nauczycielom oraz pracownikom placówki życzenia entuzjazmu i radości w podejmowaniu codziennych wyzwań oraz podziękował wychowankom i wychowawcom za trud włożony w przygotowanie uroczystości.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, na której wychowankowie bursy zaprezentowali swoje talenty aktorskie, recytatorskie, muzyczne i wokalne.
W widowisku „Duża przerwa” swoim talentem aktorskim pochwaliły się: Basia Maleta, Kinga Solarek, Oliwia Kozioł, Anna Szczepaniak i Kinga Sobczak. Natomiast talentem recytatorskim: Rozalia Krauz, Ola Urbańska, Ewelina Lis i Karolina Zielińska.
W części wokalnej wystąpiły: Basia Maleta i Julia Stańczak, zaprezentowały znane i lubiane utwory, znanych i lubianych wykonawców. Zdolności muzyczne zaprezentowali wychowankowie; Julia Stańczak, Gabriela Fojud na fletach poprzecznych i laureat konkursu gry na akordeonie Mikołaj Michalczyk.
Młodzież złożyła wszystkim pracownikom placówki życzenia, nie obyło się bez kwiatów i słodkich upominków. Urszula Kędzia włożyła twórczy wysiłek w przygotowanie dla każdego wychowawcy wierszyka.
Dzień ten był wyjątkowy i zapisze się w naszej pamięci na bardzo długo.

Beata Kwinciak