Dzień Edukacji Narodowej 2022

W dniu 12 października świętowaliśmy w Bursie Szkolnej im. Janusza Korczaka Dzień Edukacji Narodowej.

Młodzież pod kierunkiem wychowawców Beaty Kwinciak i Elżbiety Trzcińskiej przygotowała uroczystą akademię. W roli prowadzących akademię zadebiutowały wychowanki Oliwia Kozioł i Natalia Łuczak.

Jak co roku uroczystości towarzyszyło ślubowanie na sztandar Bursy wychowanków mieszkających w niej pierwszy rok.

W części oficjalnej głos zabrała pani wicedyrektor Monika Walendowska, która życzyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom placówki entuzjazmu i radości w podejmowaniu codziennych wyzwań oraz podziękowała wychowankom i wychowawcom za trud włożony w przygotowanie uroczystości.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Basia Maleta i Julia Stańczak, zaśpiewały znane i lubiane utwory popularnych wykonawców. Grą na instrumentach popisali się Celestyna Łuczak (flet), Eunika Michalska (skrzypce) oraz Mikołaj Michalczyk i Oliwier Paczkowski (akordeon). Nie zabrakło również recytacji. Wiersze poświęcone nauczycielom zaprezentowały Katarzyna Kuźnicka i Oliwia Dzikowska.

Przedstawiciele samorządu wychowanków złożyli wszystkim pracownikom placówki życzenia, którym towarzyszyło wręczenie kwiatów i słodkich upominków.

Beata Kwinciak