Dzień Patrona i Dzień Dziecka w Bursie

01.06.2021r. to szczególny dzień w życiu Bursy Szkolnej im. Janusza Korczaka w Kaliszu. Tego dnia mija 5 rocznica od nadania bursie sztandaru.

Dzień Patrona Bursy Szkolnej jest dla nas bardzo ważnym dniem, gdyż Janusz Korczak jest niewątpliwie wzorem osobowościowym i znakomitym przykładem wielkiego człowieka. Wspominamy go jako wybitnego pedagoga, lekarza i pisarza. Zdołał przekonać wszystkich, że

dziecko to mały człowiek, któremu należy powtarzać,
że jest mądre, że umie, że potrafi, podkreślając,
że dziecko się śmieje, to śmieje się cały świat.

Dobro, empatia i pochylenie się nad losem każdego człowieka, nawet tego najmniejszego są wartościami, które każdy powinien naśladować.
Program uroczystości, choć za każdym razem przybiera różne formy zawiera stały punkt – złożenie kwiatów i chwilę zadumy pod tablicą upamiętniającą Janusz Korczaka. Przygotowano wystawę przypominającą życie i twórczość wybitnego człowieka. Ogłoszony został konkurs z okazji Dnia Patrona Bursy Szkolnej poświęconym Januszowi Korczakowi. Konkurs rozstrzygnięty będzie w trzech kategoriach: prezentacja na temat życia i twórczości Janusza Korczaka, praca plastyczna inspirowana postacią Janusza Korczaka i praca pisemna na temat: Która ze złotych myśli Janusza Korczaka zrobiła na Tobie największe wrażenie i dlaczego?

Kolejnym wydarzeniem w naszej bursie jest wycieczka do Gołuchowa do zamku, arboretum i zagrody żubrów.

Z okazji Dnia Dziecka młodzież bursy wraz z życzeniami obdarowana została słodkim upominkiem ufundowanym przez kaliską firmę „Colian”.

Wicedyrektor oraz wychowawcy