II etap Konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”

Zapraszamy do udziału w II etapie konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kancelaria Sejmu RP i Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

  • plastycznej –  zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską.
  • literackiej – zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”.
  • tekst piosenki – zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są nagrody: za zajęcie pierwszego miejsca laptop oraz nagrody rzeczowe, za zajęcie drugiego miejsca tablet oraz nagrody rzeczowe, za zajęcie trzeciego miejsca czytnik ebook oraz nagrody rzeczowe. Dla uczestników, którzy zajmą miejsca 4 – 10 przewidziano wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 19 marca 2020 r. na adres podany w regulaminie zamieszczonym w linku podanym poniżej. W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terytorium Polski. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie jedną pracę w każdej z trzech kategorii. Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne.

Więcej informacji na https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/inauguracja-ii-edycji-konkursu-literacko-plastycznego-polskie-serce-peklo-katyn-1940-dla-uczniow-szkol-ponadpodstawowych

Pomocy udzielają wychowawczynie: Beata Kwinciak i Magdalena Pietrzak