Pożegnanie absolwentów w bursie

W dniu 27 kwietnia 2017 roku wychowankowie bursy przygotowali uroczystą akademię dla swoich starszych kolegów i koleżanek, którzy w tym roku opuszczają mury naszej placówki. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor pani Jadwiga Jeziorska, wicedyrektor pani Ilona Stanisławska, wychowawcy, wychowankowie oraz główni bohaterowie uroczystości – absolwenci. Dyrektor placówki złożyła życzenia maturzystom powodzenia na maturze i satysfakcji z realizowanych planów.

Wychowankowie przygotowali program artystyczny, były wiersze i piosenki, prezentacja fotograficzna przypominająca absolwentom lata pobytu w bursie.

Spośród wszystkich absolwentów za swoją wzorową postawę i aktywną działalność w społeczności bursy zostali wyróżnieni: Magdalena Kociołek, Karolina Dewicka i Piotr Kulig. Pani dyrektor Jadwiga Jeziorska wręczyła im nagrody książkowe.

W imieniu absolwentów zabrał głos Piotr Kulig, który wzruszająco podsumował swój czteroletni pobyt w bursie, dziękując za rodzinną atmosferę, zrozumienie.

W podziękowaniu absolwenci wręczyli kwiaty pani dyrektor i pani wicedyrektor. Wszyscy absolwenci otrzymali symboliczne upominki. Na zakończenie wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia.

Izabela Paszyn