Tak było… „Dzień Dyni”

W tym roku szkolnym w bursie już drugi rok zorganizowany został „Dzień Dyni”. Przez tydzień codziennie realizowane były działania z dynią w roli głównej. Organizatorkami akcji były wychowawczynie Beata Kwinciak i Elżbieta Trzcińska.

Młodzież aktywnie zaangażowała się w realizację akcji, zainspirowani przez wychowawców podjęli się zaplanowania i wykonania działań.

Na wystawę jesienną młodzież przywiozła roślinne jesienne atrybuty, w tym olbrzymie dynie. Maja i Ewelina Szymioł wraz z Julitą Tomaszewską wykonały ciekawą wystawę, wykazując się inwencją twórczą i swoimi artystycznymi uzdolnieniami.

Kolejnym działaniem akcji była organizacja galerii zdjęć pt. „Dynia w obiektywie”. Znalazły się tam artystyczne zdjęcia autorstwa Julity Tomaszewskiej, Teresy Hejduk i Brajana Kuźnickiego.

W tym roku, przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa, wychowanki Julita Tomaszewska i Kinga Solarek przygotowały powidła dyniowe. Wielu wychowanków próbowało i doradzało przy smażeniu dyni, czerpiąc z doświadczeń domowej kuchni „maminej” i „babcinej”.

Czas spędzony przy tym przedsięwzięciu dał nam okazję do lepszego poznania się lub zawarcia nowych znajomości. Na pewno powtórzymy to w przyszłym roku szkolnym.,

Beata Kwinciak