Tak było… „Dzień Dyni”

W tym roku szkolnym w bursie po raz pierwszy zorganizowany został „Dzień Dyni” . Przez tydzień codziennie realizowane były działania z dynią w roli głównej. Organizatorkami akcji były wychowawczynie Beata Kwińciak, Magdalena Pietrzak i Izabela Paszyn.

Młodzież aktywnie zaangażowała się w realizację akcji, zainspirowani przez wychowawców podjęli się zaplanowania i wykonania działań.

Na wystawę jesienną młodzież przywiozła roślinne jesienne atrybuty, w tym dynie. Wykonali ciekawą wystawę, wykazując się inwencją twórczą i swoimi artystycznymi uzdolnieniami. Na wystawie znalazły się między innymi dyniowe lampiony, wykonane przez dziewczęta z liceum plastycznego.

Kolejnym działaniem akcji była organizacja galerii zdjęć pt. „Dynia w obiektywie”. Znalazły się tam artystyczne zdjęcia autorstwa Sary Świderskiej, Teresy Heiduk, Dominiki Kurek oraz pani Małgorzaty Ojrzanowskiej Pietrzak.

Również sekcja plastyczna przyłączyła się do działań z dynią w roli głównej. Młodzież naszej bursy przygotowała prace plastyczne pt. „ Portret dyni”. Wszystkie prace zostały wykonane z dużym zaangażowaniem. Młodzież razem z wychowawczyniami Małgorzatą Ojrzanowską Pietrzak, Magdaleną Pietrzak i Katarzyną Matyjasik przygotowała wyjątkową galerię.

Magdalena Pietrzak