Wieczór Wigilijny w bursie

Wychowankowie Bursy Szkolnej Nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu, podobnie jak w latach minionych, także w tym roku uroczyście uczcili zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Naczelnik Wydziału Edukacji UM Kalisza, Pan Mariusz Witczak oraz Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu Ksiądz Prałat Paweł Kostrzewa. W trakcie świątecznego spotkania, jak co roku, wychowankowie przedstawili program artystyczny – w tym roku pt. „Czerwone trzewiki”, którego treścią była magiczna przemiana głównego bohatera, która dokonała się w jego śnie za sprawą spotkania z aniołem. Jak mawiała Matka Teresa z Kalkuty „Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”. Niech dawane od nas prezenty staną się symbolem podarunku od Boga, który ofiarował nam Zbawiciela, a ich dawanie, a nie otrzymywanie będzie prawdziwą radością.

Drugą część artystyczną uroczystości stanowił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu utalentowanej młodzieży bursy. Wychowankowie zaprezentowali swoje talenty wokalne oraz umiejętności gry na instrumentach, takich jak pianino, trąbka czy skrzypce.

Po części artystycznej pani dyrektor Jadwiga Jeziorska podziękowała młodzieży za przygotowanie akademii i zaprosiła gości, grono pedagogiczne oraz wychowanków na uroczystą kolację. W świątecznie udekorowanej stołówce pani dyrektor oraz pan Mariusz Witczak zwrócili się do obecnych z życzeniami, następnie wysłuchano fragmentu Ewangelii wygłoszonego przez księdza prałata Pawła. Tradycyjnie wszyscy podzielili się opłatkiem. Później nadszedł czas na skosztowanie tradycyjnych potraw. W menu nie zabrakło oczywiście: karpia, śledzi, pierogów, zupy grzybowej, klusek z makiem czy kompotu z suszonych owoców. W świąteczny klimat wprowadziły kolędy śpiewane i grane przez byłego wychowanka bursy – Łukasza Czechowicza. Wszyscy uczestnicy przyłączyli się do wspólnego kolędowania. Zapanowała prawdziwie rodzinna, ciepła atmosfera, pełna wzruszeń i wspomnień.