Wieczór wigilijny w bursie 2019 – wyjątkowy i niepowtarzalny

Nasi wychowankowie, tradycyjnie już, zanim wyjadą do rodzinnych domów, zasiadają do wigilijnego stołu. W tym roku, zgromadziliśmy się wszyscy w dniu 19 grudnia, aby w radosnej atmosferze oczekiwania spędzić jeden wieczór taki, który staje się okazją do szczerego wypowiedzenia tego, na co zwykle brakuje nam czasu.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Jadwiga Jeziorska powitaniem Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu Księdza Prałata Pawła Kostrzewę, wychowawców, nauczycieli oraz wychowanków. Zaprosiła na obejrzenie przedstawienia świątecznego o głębokiej przemianie bohatera pt. „Moralitet na Boże Narodzenie”, do którego scenariusz napisał nauczyciel naszej placówki pan Wojciech May. W przedstawieniu występowali nasi utalentowani wychowankowie przygotowani przez wychowawców-reżyserów: panią Irenę Kujawską, panią Izabelę Paszyn i panią Ilonę Stanisławską. Tajemniczy nastrój przedstawienia wywołany został przez magiczną scenerię podkreśloną efektami świetlnymi przygotowaną przez panią Małgorzatę Ojrzanowską-Pietrzak.

Drugą część artystyczną uroczystości stanowił koncert kolęd w wykonaniu utalentowanej młodzieży bursy pod kierunkiem wychowawcy pana Tomasza Maćkowskiego. Wychowankowie zaprezentowali swoje talenty wokalne oraz umiejętności gry na flecie poprzecznym i na skrzypcach.

Po części artystycznej w świątecznie udekorowanej stołówce ksiądz prałat Paweł Kostrzewa wygłosił fragment Ewangelii. Po wspólnej modlitwie w podniosłej atmosferze uczestnicy Wigilii złożyli sobie świąteczne życzenia i podzielili się opłatkiem. Nie zabrakło uśmiechów i wielu wzruszeń, szczególnie wśród tegorocznych maturzystów, dla których to ostatnie takie spotkanie.

Później nadszedł czas na skosztowanie tradycyjnych potraw. W menu nie zabrakło oczywiście: karpia, śledzi, pierogów, zupy grzybowej, klusek z makiem czy kompotu z suszonych owoców.

W świąteczny klimat wprowadziły kolędy śpiewane i grane przez wychowanków i wychowawcę Tomasza Maćkowskiego. Wszyscy uczestnicy przyłączyli się do wspólnego kolędowania, które trwało w tym roku wyjątkowo długo. Przyjazna atmosfera towarzyszyła przez całe spotkanie. Kolacja wigilijna byłą okazją do rozmów, połączyła wychowanków, którzy w ciągu tygodni nauki nieczęsto mają okazję do spędzania czasu razem.

To były chwile pełne wzajemnej życzliwości, radości i świątecznej magii.. Dziękujemy…

Opracowała: wychowawca Ilona Stanisławska