Dla rodziców

W celu wsparcia mieszkańców Kalisza w sytuacji kryzysu psychicznego związanego z epidemią COVID19, specjaliści Poradni Psychologiczno Pedagogicznej pełnią dyżury telefoniczne od poniedziałku do piątku pod numerami:

  • 797 702 493
  • 797 702 489
  • 601 330 586

Z Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną nr 1 w Kaliszu można obecnie kontaktować się telefonicznie pod numerami:62 764 00 00, 62 764 00 10 lub napisać na adres: poradnia@ppp1kalisz.pl

Adres strony : https://ppp1kalisz.pl

 


List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów Uczniów w sprawie szczepień

 



PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU – LATO 2018

 


Szanowni Państwo!

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się w mediach, a niejednokrotnie w najbliższym otoczeniu, o substancjach, które posiadają psychoaktywne właściwości zbliżone do działania narkotyków. Powszechnie nazywane są „dopalaczami”. W ramach Kampanii Ministerstwa Zdrowia i Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii została przygotowana ulotka informacyjna.

W ulotce znajdą Państwo informacje czym są i jak działają „dopalacze”, jakie są podstawowe objawy używania, jak wyglądają. Poruszana jest także w sposób zwięzły tematyka ryzyka używania ww. grupy produktów oraz reakcji instytucji państwowych w kierunku przeciwdziałania zjawisku. Każdy rodzic powinien wiedzieć, co robić gdy rodzi się podejrzenie, że dziecko używa „dopalaczy” – w ulotce znajdą Państwo informacje jak działać w takiej sytuacji, gdzie się zwrócić z pomocą, jak pogłębić wiedzę o samych środkach psychoaktywnych.

Największa siła rodziny zaś tkwi w przeciwdziałaniu zjawisku używania substancji psychoaktywnych poprzez wzmacnianie tzw. czynników chroniących w procesie wychowania dziecka i nastolatka. Publikacja w zwięzły sposób przedstawia udowodnione naukowo sposoby postępowania rodziców z dzieckiem, tak by nigdy rodzina nie musiała mierzyć się z problemem narkotyków, alkoholu czy „dopalaczy”.

ULOTKA INFORMACYJNA


Drogi rodzicu!

Żeby bezpieczniej i bardziej świadomie Twoje dziecko korzystało z sieci, wystarczy aby poznało kilka prostych zasad. W tym celu prezentujemy plakat informacyjny „W sieci działam z głową”.
Zachęcamy do korzystania!

Wykorzystane materiały edukacyjne pochodzą z CYFROWEJ WYPRAWKI Fundacji PANOPTYKON.


 

Przydatne informacje:

  1. Bezpłatna pomoc telefoniczna i online dla uczniów, rodziców i nauczycieli
  2. Gdzie szukać pomocy?
  3. Poradnik dla rodziców „O lekach, marihuanie, dopalaczach bez histerii” wydany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii
  4. Poradnik bezpiecznego wypoczynku – aktualne informacje dla rodziców

 


Szanowni Rodzice,
mając na uwadze dobro Waszych dzieci zamieszczam materiały, w których znajdziecie Państwo:

  1. Jak dbać o zdrowie psychiczne?
  2. Niska samoocena – problem dorastającej młodzieży
  3. Zagrożenia współczesnej młodzieży: siecioholizm i fonoholizm

 


Jak zachować bezpieczeństwo w korzystaniu z gier komputerowych?

  1. Wskazówki dla rodziców
  2. Zagrożenia w internecie

 


  1. List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

 


  1. Poradnik bezpiecznego wypoczynku

 


  1. Dzieci w świecie gier komputerowych – poradnik dla rodziców

 


  1. Wpływ palenia tytoniu na stan zdrowia dzieci i młodzieży

Pedagog szkolny
Ewa Majorowicz